gtk-recordmydesktop-0.3.7.2 - en to bg translation catalogue (97 entries)

en: Show/hide Main Window
bg: Показване/скриване на основния прозорец

en: _Select Area On Screen
bg: _Изберете област от екрана

en: Quit
bg: Изход

en: a graphical frontend for recordMyDesktop
bg: Графична обвивка за recordmydesktop

en: Translator Credits And Information(Replace with your info)
bg: Светослав Стефанов, <lfu.project@gmail.com>

en: Success
bg: Успешно приключване на операцията

en: Error while parsing the arguments.
bg: Грешка при синтактическия разбор на аргументите.

en: Initializing the encoder failed(either vorbis or theora)
bg: Инициализирането на енкодера се провали (vorbis или theora)

en: Could not open/configure sound card.
bg: Звуковата карта не може да бъде отворена/настроена.

en: Xdamage extension not present.
bg: Разширението Xdamage не е налично.

en: Xfixes extension not present.
bg: Разширението Xfixes не е налично.

en: XInitThreads failed.
bg: XInitThreads се провали.

en: Cannot connect to Xserver.
bg: Не може да се осъществи връзка с сървъра X.

en: Color depth is not 24bpp.
bg: Дълбочината на цвета не е 24 битова

en: Improper window specification.
bg: Неправилна спецификация на прозореца.

en: Cannot open file for writting.
bg: Файлът не може да бъде отворен за запис

en: Cannot create new client.
bg: Не може да бъде създаден нов клиент.

en: Cannot activate client.
bg: Клиента не може да бъде активиран.

en: Port registration/connection failure.
bg: Неуспех при регистрирането/свързването на порт.

en: Segmentation Fault
bg: Вътрешна грешка

en: Recording is finished.
    recordMyDesktop has exited with status
bg: Записът завърши.
    recordMyDesktop излезе със статус

en: Description
bg: Описание

en: Recording is finished.
    recordMyDesktop has exited with uknown
    error code
bg: Записът завърши.
    recordMyDesktop излезе с непознат
    код за грешка

en: Video Quality
bg: Видео качество

en: Sound Quality
bg: Качество на звука

en: Advanced
bg: Разширени настройки

en: Select Window
bg: Избиране на прозорец

en: Click here to select a window to record
bg: Цъкнете тук, за да изберете прозорец за запис

en: Click to start the recording.
    This window will hide itself.
bg: Цъкнете за да започнете записването.
    Този прозорец ще се скрие автоматично.

en: Click to choose a filename and location.
    Default is out.ogv in your home folder.
    If the file already exists, the new one
    will have a number attached on its name
    (this behavior can be changed )
bg: Цъкнете за да изберете име и местоположение на файла.
    Стандартно то е out.ogv в домашната ви папка.
    Ако този файл вече съществува, новият ще
    има номер, прикачен след името си
    (това може да бъде променено)

en: Click to exit the program.
bg: Цъкнете за да излезете от програмата.

en: Select the video quality of your recording.
    (Lower quality will require more proccessing power,
    so it's recommended, when encoding on the fly,
    to leave at 100)
bg: Изберете видео качество за вашия запис.
    (По-ниското качество ще изисква повече процесорна мощ,
    затова е препоръчително при кодиране по време на запис,
    да го оставите на 100)

en: Enable/Disable sound recording.
bg: Включване/Изключване на запис на звук.

en: Select the audio quality of your recording.
bg: Изберете качество на звука за вашия запис.

en: Click here to access more options.
bg: Цъкнете тук за повече настройки.

en: 
    Left click and drag, on the preview image,
    to select an area for recording.
    Right click on it, to reset the area.
bg: 
    Цъкнете с ляв бутон и влачете върху изображението за преглед,
    за да изберете област за запис.
    За да отмените избраното, цъкнете върху него с десен бутон.

en: Record
bg: Запис

en: Save As
bg: Запазване като

en: Cancel
bg: Отказ

en: Please wait while your recording is being encoded
    WARNING!!!
    If you press Cancel or close this window,
    this proccess cannot be resumed!
bg: Моля изчакайте, докато вашия запис се кодира
    ВНИМАНИЕ!!!
    Ако натиснете Отказ или затворите прозореца,
    този процес не може да бъде продължен!

en: complete
bg: завършено

en: Overwite Existing Files
bg: Презаписване на съществуващи файлове

en: Working Directory
bg: Работна папка

en: Frames Per Second
bg: Кадри в секунда

en: Encode On the Fly
bg: Кодиране по време на запис

en: Zero Compression
bg: Нулево компресиране

en: Quick Subsampling
bg: Бързо субсемплиране

en: Full shots at every frame
bg: Пълно прихващане на всеки кадър

en: Channels
bg: Канали

en: Frequency
bg: Честота

en: Device
bg: Устройство

en: Display
bg: Екран

en: Mouse Cursor
bg: Показалец на мишката

en: Follow Mouse
bg: Следване на мишката

en: MIT-Shm extension
bg: Разширение MIT-Shm

en: Include Window Decorations
bg: Включване декорацията на прозореца

en: Tooltips
bg: Подсказки

en: Outline Capture Area On Screen
bg: Очертаване на областта за запис на екрана.

en: Reset Capture Area
bg: Изчистване на областта за прихващане

en: Extra Options
bg: Допълнителни настройки

en: Drop Frames(encoder)
bg: Пропускане на кадри (по време на кодиране)

en: Startup Delay(secs)
bg: Закъснение (в секунди)

en: Normal
bg: Нормален

en: White
bg: Бял

en: Black
bg: Черен

en: None
bg: Без

en: Enabled
bg: Включено

en: Disabled
bg: Изключено

en: Files
bg: Файлове

en: Performance
bg: Производителност

en: Sound
bg: Звук

en: Misc
bg: Разни

en: By default, if you try to save under a filename that already
    exists, the new file will be renamed
    (for example if you try to save as out.ogv and that file exists, your file will be named out.ogv.1).
    By checking this box, this behavior is disabled and the old file is overwritten.
bg: По подразбиране, ако се опитате да запишете под име, което вече
    съществува, новият файл ще бъде преименуван
    (например, ако се опитате да запишете файла като out.ogv и този файл вече същуствува, вашия файл ще се казва out.ogv.1.
    С отмятането на тази настройка този начин на действие се отменя и стария файл се презаписва.

en: Directory where temporary files will be saved.
bg: Папка, в която да се запазват временните файлове.

en: Encode simultaneously with the recording.
    This will require a lot more processing power.
bg: Кодиране по време на запис.
    Това ще изисква много повече процесорна мощ.

en: Do not apply compression on the temporary files.
    If enabled, the program will need less processing power,
    in the expense of hard disk space.
    This option is valid only when encoding on the fly is disabled.
bg: Да не се прилага компресия на временните файлове.
    Ако е включена, програмата ще се нуждане от много по-малко процесорна мощ,
    за сметка на повече място на твърдия диск.
    Тази настройка е валидна, само когато кодирането по време на запис е изключено.

en: This option, if enabled, will cause the program to require less
    processing power, but it might make the colors look a bit more blurry.
bg: Ако тази настройка е вкючена, програмата ще изисква по-малка
    процесорна мощ, но може да доведе до по-размазани цветове.

en: This option should be enabled when recording 3d windows.
    It is also auto-enabled when recording a
    known 3d compositing window manager.
bg: Тази настройка трябва да е включена, когато се записват 3D прозорци.
    Тя се включва автоматично, когато се записва познат
    мениджър на 3D наслагване.

en: Number of audio channels.
bg: Брой на аудио каналите.

en: Sound frequency.
bg: Честота на звука.

en: ALSA sound device, that is used for sound recording.
bg: Звуково устройство на ALSA, което се изпозва за запис.

en: Connection to the Xserver.
bg: Връзка към сървъра Х.

en: The mouse cursor that will be drawn.
    Normal is for the real cursor that you see while recording,
    while black and white are fake cursors, drawn by the program.
    You can also disable cursor drawing.
bg: Показалецът на мишката, който ще се показва.
    Нормален е за истинския показалец, който виждате по време на запис,
    а черен и бял са фалшиви показалци, показвани от програмата.
    Можете и да изключите показването му.

en: When This option is enabled, the capture
    area will follow your mouse cursor.
    Enabling this option will also enable full shots at
    every frame, so it's not recommended
    for large capture areas.
bg: Когато тази настройка е включена, зоната на
    прихващане ще следва показалеца на мишката.
    Тя също ще включи и пълното прихващане на всеки кадър,
    заради което не е препоръчително използването и за
    големи зони за прихващане.

en: Use the MIT-Shared memory extension, whenever appropriate,
     depending on the rest of the program settings.
    Disabling this option is not recommended,
    as it may severely slow down the program.
bg: Използване на разширението на паметта MIT-Shared, когато е подходящо,
    в зависимост от останалите програмни настройки.
    Изключването на тази настройка не е препоръчително,
    тъй като може да доведе до голямо забавяне на програмата.

en: When selecting a window via the "Select Window" button,
    include that window's decorations in the recording area.
bg: При избиране на прозорeц чрез бутона "Избиране на прозрец",
    в зоната за запис да се включва декорацията му.

en: Enable or disable tooltips, like this one.
    (Requires restart)
bg: Включване или изключване на подсказките, като тази.
    (Изисква рестартиране)

en: Draw a frame on the screen, around the area
    that will get captured.
    (This frame will remain throughout the recording.)
bg: Изчертаване на рамка на екрана около областта
    за запис.
    (Тази рамка ще остане по време на записа.)

en: Reset capture area after every recording
    and at program shutdown.
bg: Зануляване зоната за прихващане след всеки запис
    и при изход от програмата.

en: Extra commandline options that will get
    passed to recordMyDesktop during initialization.
    These options must be entered the same way
    they would in the commandline (i.e. separated with spaces).
    Consult the manpage for more information on using them.
bg: Допълнителни конзолни команди, които ще се
    обработят от recordMyDesktop по време на инициализирането.
    Те трябва да бъдат въведени по същия начин
    както от конзолата (напр. разделени с интервал).
    Консултирайте се с man страниците за повече информация.

en: Enable this option to record audio through
    JACK. The Jack server must be running in order to
    obtain the ports that will be recorded.
    The audio recorded from each one
    will be written on a channel of its own.
    recordMyDesktop must be compiled with JACK
    support for this option to work.
bg: Включете тази настройка за да записвате звук през
    JACK. Сървърът JACK трябва да е пуснат за да
    използвате портовете, който ще бъдат записвани.
    Звукът от всеки един от тях, ще се записва
    на отделен канал.
    recordMyDesktop трябва да е компилиран
    с поддръжка на JACK, за да работи тази настройка.

en: Use Jack for audio capture.
bg: Използване на Jack за прихващане на звук.

en: Select the ports you want to record from
    (hold Ctrl to select multiple entries):
bg: Изберете портовете, от които искате да записвате
    (задръжте Ctrl за да изберете повече от един):

en: Available Ports
bg: Налични портове

en: Available ports (double click to add):
bg: Налични портове (двойно цъкане за добавяне):

en: Selected ports (double click to remove):
bg: Избрани портове (двойно цъкане за премахване):

en: Refresh
bg: Опресняване
